Ödüller

BODRUM GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ HEYKEL BÖLÜMÜ ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLER VE YARIŞMALAR

 

2012- Sanata Dönüşüm -Borusan Atık Metal Heykel Yarışması Aycan Güler 2. Ödülü aldı. Sergide yer alan 26 eser, 12 üniversiteden toplam 112 eserin katıldığı Sanata Dönüşüm Atık Metal Heykel Yarışması’nda jürinin değerlendirmesi sonucu belirlendi.

2012- 71. Devlet Resim Ve Heykel Yarışması Resim, heykel, özgünbaskı ile seramik dallarında yapılan, 761 sanatçının 761 yapıtla katıldığı, yapıtlardan 163’ünün sergilenmeye hak kazandığı ve her dalda altı eserin ödüle layık görüldü. Ebru Uğur Başarı Ödülü aldı.

2013- Mamut Art Project – Hülya Demirtaş kabul edilmiştir. 2 ay süren başvuru sürecinde yaş ve alan (resim, heykel, fotoğraf, video art, enstalasyon, sokak sanatları, vs….) sınırlaması olmadan, bağımsız çağdaş sanatçıların başvuruları kabul ediliyor. Her sene değişen 5 kişilik jürimiz bu başvurular arasından projemizin yeni senesinde yer alacak isimleri belirliyor. Seçilen her sanatçıya ise 10 metrekare alan verilerek, kendilerine, etkinlik süresince (4 gün + açılış gecesi) eserlerini Türkiye'nin önde gelen koleksiyoner, küratör ve galericilerine ve sanat severelere sunma şansı tanınıyor. Bu sayede, sanatseverler her sene yeni sanatçıları keşfederek, ulaşılabilir sanat ile ilk koleksiyonerlik adımlarını atabiliyor.

2013- Turgut Pura Heykel Yarışması 1. Ödülü Muharrem Akyıldız 2. Ödülü Aycan Güler

2013-Geri Dönüşüm Yarışması “Atık ve Sanat”, Karma Sergisi, Ege Üniversitesi Galerisi, İzmir Ege Üniversitesi Atık ve Sanat Yarışması-İzmir 1. Ödülü-Olcay Gök 2. Ödülü-Mürsel Argunaga Mansiyon- Saim Cem Arıkan

2014- Teras sergisi , Elgiz Müzesi,İstanbul Jüri tarafından seçilmiş ödül niteliğinde sergileme almış öğrencilerimiz -Saim Cem Arıkan -Aycan Güler

2015- Genç Güncel Sanat Proje Yarışması. Kültür ve Turizm Bakanlığı Saim Cem Arıkan- Mansiyon

 
Bölüm ile İlgili Linkler
Yukarı Çık